Used Ford for Sale in London
2024 Ford Escape ST-Line 4dr All-Wheel Drive
Mileage:34,236 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FMCU9MN5RUA69344 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 265053PA |
| City: | London |
2024 Ford Escape ST-Line AWD. Black Metallic AWD 8-Speed Automatic 1.5L EcoBoost
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be extended or upgraded to a.....Read MoreLire la suite
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be extended or upgraded to a.....Read MoreLire la suite
Mileage:126,720 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | N/A |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FT7W2BT5LEC25571 |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 260248A |
| City: | London |
2020 Ford F-250SD XLT 4WD. Oxford White 4WD 10-Speed Automatic Power Stroke 6.7L V8 DI 32V OHV Turbodiesel
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be.....Read MoreLire la suite
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be.....Read MoreLire la suite
2013 Ford Focus SE 4dr Hatchback
Mileage:113,687 km
| Body Style: | Hatchback |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1FADP3K26DL248843 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | 265025PB |
| City: | London |
Odometer is 50653 kilometers below market average! 2013 Ford Focus SE Tuxedo Black FWD 6-Speed Automatic with Powershift 2.0L I4 DGI Flex Fuel Ti-VCT
Certification Program Details: MacMaster Certified Details: *Safety Certificate to Ontario Ministry standards *30 Day/.....Read MoreLire la suite
Certification Program Details: MacMaster Certified Details: *Safety Certificate to Ontario Ministry standards *30 Day/.....Read MoreLire la suite
2022 Ford Escape SEL 4dr All-Wheel Drive
Mileage:66,371 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 1FMCU9H93NUB75380 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 260515PA |
| City: | London |
2022 Ford Escape SEL AWD. Gray Metallic AWD 8-Speed Automatic EcoBoost 2.0L I4 GTDi DOHC Turbocharged VCT
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be .....Read MoreLire la suite
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be .....Read MoreLire la suite
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 3.7L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1FTYR1ZMXJKA06334 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | 255258A |
| City: | London |
2018 Ford Transit-250 Base Oxford White RWD 6-Speed Automatic with Overdrive 3.7L V6 Ti-VCT 24V
Certification Program Details: This vehicle is being sold “as is," unfit, not e-tested and is not represented as being in road-worthy condition, mechanically sound or maintained at any guaranteed level of quality. The vehicle may not be fit for use as a means of transportation and may require substantial repairs at the purchaser’s expense. It may not be possible to register the vehicle to be driven in its current condition. * SALE PRICE IS SOLD AS-IS * Vehicle is sold AS-IS and ministry certification has NOT been completed. * In most cases, the estimate for the certification has been completed. Please call 519-455-6200 for more details.
This 2018 Ford Transit-250 will not make it to the weekend!! CALL NOW to reserve your test drive appointment!! 519-455-6200......Read Less
Certification Program Details: This vehicle is being sold “as is," unfit, not e-tested and is not represented as being in road-worthy condition, mechanically sound or maintained at any guaranteed level of quality. The vehicle may not be fit for use as a means of transportation and may require substantial repairs at the purchaser’s expense. It may not be possible to register the vehicle to be driven in its current condition. * SALE PRICE IS SOLD AS-IS * Vehicle is sold AS-IS and ministry certification has NOT been completed. * In most cases, the estimate for the certification has been completed. Please call 519-455-6200 for more details.
This 2018 Ford Transit-250 will not make it to the weekend!! CALL NOW to reserve your test drive appointment!! 519-455-6200......Read Less
Mileage:200,101 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FTEW1EG9HFB44302 |
| Transmission: | Other |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 255257A |
| City: | London |
2017 Ford F-150 Lariat 4WD. Shadow Black 4WD 10-Speed Automatic 3.5L V6
Certification Program Details: MacMaster Certified Details: *Safety Certificate to Ontario Ministry standards *30 Day/1,000km Power Train Warranty Split 50/50
This 2017 Ford F-150 Laria.....Read MoreLire la suite
Certification Program Details: MacMaster Certified Details: *Safety Certificate to Ontario Ministry standards *30 Day/1,000km Power Train Warranty Split 50/50
This 2017 Ford F-150 Laria.....Read MoreLire la suite
Mileage:120,081 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1FMCU9GD9KUB88877 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 265147A |
| City: | London |
2019 Ford Escape SE 4WD. Lightning Blue 4WD 6-Speed Automatic 1.5L EcoBoost
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be extended or upgraded to an eve.....Read MoreLire la suite
Certification Program Details: GM Certified Details:
* 150+ Point Inspection
* 3 months or 5,000 kilometres Warranty (whichever comes first) which can be extended or upgraded to an eve.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...







.jpg)

